Egy kérdés, amit mindig érdemes feltenned magadnak a banyapúppal kapcsolatban (és különösen ülő munkánál):
“Mit fog csinálni a jövőmmel a hanyagtartás?”
Ezzel el tudod kerülni, hogy tisztán olyan döntéseket önigazolj magadnak annyival, hogy “így kell élnem, mert nemtudok mit tenni”.
A legfontosabb dolog, amit meg kell érteni a hanyagtartással kapcsolatban, hogy ez az egész nem azért van, mert ilyen a genetikád és nem változtathatsz rajta, és leszegett fejjel kell beletörődnöd az életbe , hanem hidd el Te is bármikor változtathatsz rajta.
Léteznek befektetések, és léteznek kiadások.
A befektetés olyan dolog, ami egy lehetőséget nyit meg a számodra, hogy szebbé tedd a jövődet:
Lehetőséget, hogy a fizikailag egészséges vagy, egy készség elsajátítása új problémák megoldásának a lehetőségét hordozza, egy könyv, blog elolvasása pedig új irányba terelheti az életed.
Vagyis bár mozgásba kell tenni a dolgokat, de cserébe többet kapsz vissza a lehetőség kiaknázásával – forgótőkeként használod egész életedben, vagyis betetted valamibe az energiád, hogy kamatostul visszakapd.
A kiadás egy olyan dolog, amivel egy fogyasztói igényt elégítesz ki, és utána nem tartasz semmivel előrébb:
Gyakran járok edzőtermekben, és látom hogy hónap elején sokan megveszik a legjobb táplálékkiegészítőt extrákkal, hó végén pedig üres a terem.
A egészséggel sincs ez másképp.
A legtöbb ember úgy gondolkodik, hogy “ráér még, nem fáj ellégge, tudok élni ezzel a fájdalommal, a következő időszakban majd jobb lesz”.
A legtöbben évente 2x (nyár előtt és év elején) belevágnak az életmódváltásba, majd a kezdeti lelkesedés után visszatérnek hamar a kezdeti állapothoz, feladják.
(Hála a most terjedő teljesítménykényszeres világnak, még ANNÁL is többet akarnak, munka nélkül csupán jól kinézni, persze az egészséget messziről elkerülve…)
Nem lenne jobb megtörni ezt az életen át tartó ciklust?
Ebben az évben én leszek a szigorú edző, aki azt mondja neked, hogy ezt nem csinálhatjuk tovább – hacsak nem vagy MAXIMÁLISAN elégedett azzal az iránnyal, amerre az életed és egészséged alakul, változtatni kell.
Nézd meg egy madártávlati szemszögből a helyzetedet, és fogyasztás helyett kezdd el felszámolni a problémákat az életben:
Ha nincs terved arra, hogy mi történik, ha 6 hónapig fáj valami, az PROBLÉMA…
Ha nincs olyan tudásod, ami biztosítaná a jövőben az életminőségedet, az PROBLÉMA…
Ha képtelen vagy arra, hogy belevágj valamibe és apránként folytasd, az PROBLÉMA…
…és el kell kezdened kerülni a kiadásokat, és masszívan befektetni az életedbe és egészségedbe.
Ez mind azért történik, mert a perfekcionalizmus(csak a tökéletes a jó) és a jelen helyzet “élvezete” elvakít.
Hiszek abban, hogy apró lépésekkel kell elindulni. Az egészséget, a fájdalom mentes tettekkel, apró lépésekkel kell elkezdeni.
Pont úgy, mint a banyapúpnál is.
Ismeret megszerzése + eszköz + gyakorlatok + kitartó munka = Jobb életminőség.
Ilyen egyszerű!
Hamarosan jelentkezem, újabb poszttal. Addig is gondolkozz el ezen a pár mondaton. A döntés mindig a Tiéd!
U.I.:
Kezdd el ma a felkészülést, tégy ma az egészségedért. Az egészséges élet alapfeltétele az egyenes testtartás, csak annyit próbálj meg, hogy egy seprőt teszel a hátad mögé és 5-10 percig tartod. Ugye mennyivel jobb utána?
Több levegő, magabiztosság, jobb közérzet.
Vagy létezik egy könnyebb és rövidebb út is, amit most kipróbálhatsz: